"TUDORKA" készségfejlesztő mozgásprogram gyerekeknek
Az anyaméhben a magzat kényelmesen úszkál – ehhez képest hatalmas változással néz szembe megszületése után. A külvilág ingereihez alkalmazkodnia kell, ám ez csak úgy lesz sikeres, ha a magzati reflexeket felváltják a tanult reflexek. Ez sok esetben nem alakul tökéletesen.
Honnan lehet felismerni a problémát?
- Késői beszéd (18 hónapos kor felett), nehezen érthető beszéd
- Ágyba pisil 5 év felett
- Ujját szopja 5 éves korig vagy esetleg még utána
- Tériszony, egyensúly problémák
- Nem képes nyugton ülni vagy lenni 11-12 éves korban sem
- Nehezen tanul meg biciklizni, úszni, írni, olvasni, dyslexia
- Problémát okoz a tábláról írás, tollbamondás, szövegértés
- Ügyetlen a testneveléshez (bukfenc, cigánykerék, kézenállás)
- Rossz a kézügyessége, koordinálatlan
- Nehezen tanul meg egyedül öltözködni, gombolkozni, cipőt fűzni
- Sok fül-orr-gége-torok betegség, gyulladás
- Gyenge immunrendszer
- Allergiára való hajlam
- Túlérzékenység hangra, fényre, érintésre
- Érzelmi labilitás, túlzott ijedősség
- Változó hyperaktív magatartás és teljes kimerültség
- Izomzat lehet túl lanyha vagy túl feszes
Ezeknek a problémáknak a megelőzésére és kezelésére is hatékony megoldás a készségfejlesztő mozgásterápia. Az egyensúlyérzék, a koordináció, a helyes reflexek kialakításával a gyermek idegrendszere, mozgásszervrendszere életkorának megfelelően fog fejlődni.
Kisgyermekeknél kedvezően alakul a beszédfejlődés, óvodás korban a közösségbe illeszkedés, a szorongásmentes társas kapcsolatok.
Iskolakezdés előtt kifejezetten ajánlott a mozgásterápia, általa javulnak a tanulási képességek, az írás- és számolási készség. Egyre több gyereknek jelent problémát az iskolai órák alatt a tartós odafigyelés, az otthoni gyakorlás, így ők gyakran hátrányba kerülnek társaikkal szemben – pedig ők is ugyanolyan teljesítményre képesek, ha megadjuk hozzá a fejlesztő segítséget!
Az egyéni vagy kis csoportos program keretében, heti 2-3 alkalom mellett, állapottól függő ideig zajlik a TUDORKA játékos fejlesztés. Vidám mesék, történetek teszik élvezetessé, így a gyermeknek ez nem kötelességet, hanem várva várt élményt is jelent miközben sikerélményeket szerez a mindennapi életben is.